Trening dla kobiet po ciąży

Wiele kobiet po ciąży czuje się mniej atrakcyjnymi niż przed urodzeniem dziecka. Macierzyństwo jest wymagające, jednak nie można myśleć jedynie o obowiązkach. Dobrze jest też zadbać o siebie. Trening dla jobiet po ciąży będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby wrócić do formy i poprawić kształt swojej sylwetki.
Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?
Po porodzie ciało kobiety nie wygląda już tak samo jak przed nim. Przede wszystkim należy zadbać o to, by partie, takie jak brzuch i pośladki znów nabrały jędrności i zredukować nagromadzoną na nich tkankę tłuszczową. Są też i takie miejsca, których gołym okiem nie widać – a jednak dobrze jest zadbać o nie w odpowiednim momencie. Mięśnie miednicy i pochwy po porodzie są rozciągnięte i osłabione, dobrze jest więc wykonywać specjalne ćwiczenia, które w przyszłości zapobiegną np. wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Przed rozpoczęciem treningów należy pamiętać jednak, by nie zaczynać ich zbyt wcześnie. Kobietom, które urodziły naturalnie zaleca się odczekanie 6 tygodni (tyle trwa połóg), osoby po cesarskim cięciu powinny natomiast poczekać nieco dłużej (nawet do 12 tygodni). Dzięki temu zregenerowany organizm będzie w stanie odpowiednio zareagować na ćwiczenia i poddawać się im.
Jakie ćwiczenia wykonujemy?
Ćwiczenia, jakie wykonujemy podczas treningu, są dostosowane do kondycji kobiet. Indywidualny dobór ścieżki treningowej sprawia, że zrzucanie zbędnych kilogramów jest łatwiejsze i przynosi szybciej widoczne efekty. Stosowane są zarówno ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, modelujące uda, brzuch i pośladki, rozciągające i rozluźniające. Ważne, by trening dostosowany był do formy klientki i zawierał takie, elementy, które pozwolą jej osiągnąć wymarzone rezultaty.
Zalety treningu po ciąży
Po urodzeniu dziecka ciało kobiece ulega zmianom. Dobrze jest zadbać o nie w odpowiednim czasie. Do największych zalet treningów dla kobiet po porodzie zaliczyć możemy:
- poprawę ogólnego stanu zdrowia,
- poprawę kondycji i wydolności organizmu,
- zredukowanie tkanki tłuszczowej,
- ćwiczenie mięśni miednicy i pochwy,
- pomoc w powrocie do stanu sprzed ciąży,
- poprawę samopoczucia.